Aplikace pro zasílání textových zpráv

Aplikace pro zasílání textových zpráv

Znamenaly velký průlom v komunikaci, využívají je všichni a každý den. Řeč je o aplikacích pro zasílání textových zpráv. Sama si moc dobře pamatuju, jak jsem byla “paf” z toho, když se mi poprvé na počítači objevila ona legendární kytička a já mohla začít komunikovat přes ICQ. V té době to bylo něco nového a neprobádaného. Je jasné, že komunikace probíhala pouze přes počítač a pevné připojení k internetu, v té době se mi ani nezdálo o tom, že jednou budu mít neomezené připojení k internetu i na mobilním telefonu. Stejně jako vše, i tyto aplikace se v čase měnily. Zanikaly staré a lidé začali využívat nové s lepšími funkcemi.

Dnes už je samozřejmostí, že máme v telefonu nainstalovaný Messenger, Viber nebo WhatsApp. Všechny tyto aplikace plní jedinou funkci, a to je usnadnit komunikaci mezi uživateli. Aplikace jsou bezplatné a v současné době pomocí nich komunikujeme více, než přes SMS.

Messenger

V současné době je nejpopulárnější aplikací v České republice Messenger od Facebooku. Výhodou je, že na Facebooku máme většinou všechny přátele i známé, dokonce i ty, na které nemáme telefonní kontakt. Je jednoduché se kdykoliv a kdekoliv s někým spojit. V současné době přišla aplikace s novou “vychytávkou”, kterou jsou tajné zprávy. Tato užitečná funkce umožňuje posílat tajné zprávy, které můžete aktivovat v konverzaci se svými přáteli. Konverzace bude fungovat jen na vašem jednom zařízením, to znamená, že když by se někdo chtěl přihlásit na váš profil z jiného zařízení, konverzaci neuvidí. Kromě toho Messenger nabízí i další funkce, kamarádovi můžete poslat zprávu, která po vteřinách až minutách sama zmizí. Toto je dobré především u fotografií. Když chcete někomu poslat něco, co nemá nikdo jiný vidět.

WhatsApp

Zatímco v Česku je na vrcholu Messenger, ve světě je to právě WhatsApp, který se drží už nějakou dobu na výsluní. Nevíme proč tomu tak je, ale pokud chcete komunikovat přes WhatsApp, potřebujete telefonní číslo uživatele. Dříve byl WhatsApp placený. Aplikace dala svým novým uživatelům první rok bezplatně a po této době vás pak požádali o zaplacení jednoho dolaru pro aktivaci na další rok. Poplatek je však minulostí a tato symbolická částka již z aplikace zmizela. Je jasné, že provoz takové aplikace něco stojí, jak to tedy plánuje WhatsApp do budoucna?

Tento rok správci služby testují nový systém. Chtějí umožnit jednotlivcům komunikovat s firmami a veřejnými službami. V praxi to znamená, že budoucnu budete moci například napsat přes Whatsapp svojí bance dotaz na finanční převod nebo komunikovat s aerolinkami, a to například ohledně času vašeho odletu. Tento krok má za cíl vydělat finanční prostředky, takovéto linky podpory budou pro firmy zpoplatněny.

Nesnášíte reklamy, které najdete na snad všech sociálních sítích? V případě Whatsapp nemusíte mít strach. Uživatelé byli ujištěni, že do aplikace v budoucnu nepřibudou žádné reklamy třetích stran, jako je tomu u Facebooku i Instagramu.

A jaký prostředek pro komunikaci s kamarády používáte vy? Jste příznivci Messengeru nebo WhatsAuppu? Každému vyhovuje asi něco jiného a kdyby vás neoslovila ani jedna z nich, určitě nemusíte zoufat. Na trhu je dalších takových aplikací nespočet.